A művészet mint kutatás – a MKE programja vendégségben

Lázár Eszter kurátor és Albert Ádám képzőművész, a Magyar Képzőművészeti Egyetem Artistic Research Lab programjának vezetői voltak a média szakos hallgatók vendégei november 20-án. Az Ipacs Veronika moderálásával folytatott projektbemutató és beszélgetés során nemcsak a művészeti kutatás mibenléte került szóba, de az is, hogy menyire lehet belekényszeríteni a művészeti munkát a tudományegyetemek számára kidolgozott keretek közé, és hogyan érinti ez az összesimítás a művészeti képzéseket. A négy európai művészeti egyetem összefogásával szervezett művészeti kutatási projekt kapcsán a résztvevő művészek és tudósok azt próbálták körüljárni, hogy vannak-e közös gyakorlatai a művészeti megismerés folyamatának, és hogyan viszonyul ez a társadalom- bölcsészet- és természettudományos kutatás gyakorlatához. A programhoz kapcsolódó, Approximating Borders: Artistic Research in Practice című kötet művészek gyakorlatain és önreflexióján keresztül vázolja fel ezt a nehezen körülhatárolható kérdéskört.