A rezidenciaprogram az EELISA konferenciáján

2023. október 4-6. között rendezték az európai műszaki egyetemek szövetségének (EELISA) konferenciáját Bukarestben. A BME Művészeti Rezidenciaprogramja is meghívást kapott abba a szekcióba, amelyben a tudomány, technikai innováció és művészet kapcsolatát feltáró projektek szerepeltek. Az Isztanbuli Műszaki Egyetem, a Madridi Műszaki Egyetem több részlege és a madridi székhelyű, a történetmesélés, a környezet és az aktivizmus kölcsönviszonyára építő Instituto Mutante de Narrativas Ambientales képviselőinek részvételével zajló prezentációk és beszélgetések felvázolták a különböző műhelyekben zajló interdiszciplináris projekteket: például művészeti rezidenciaprogramokat, részvételi várostervező akciókat, vagy éppen egy, a matematika és a tánc között közvetítő oktatási programot.

Enrique Tejas (UPM), Emirhan Zor (ITÜ), Mariló Sánchez és Miguel Ureña (UPM)

Az előadók között diákok, oktatók és kulturális menedzserek is voltak, és a bemutatók közötti beszélgetéseken elsősorban az került előtérbe, hogy milyen szerepe lehet a különböző tudásterületek összekapcsolásának a műszaki oktatásban, illetve a mérnöki-műszaki tudományok művelőinek társadalmi érzékenyítésében. A magyar programot Gács Anna, a program vezetője, és a két tavalyi rezidens művész, Boruzs Ádám és Kocsi Olga mutatta be.

Kocsi Olga és Boruzs Ádám, a háttérben Yolanda Pividal (EELISA), a szekció elnöke

Fotók: Alföldi György, Gács Anna, Molnár Bálint